Bojovný postup cez Svidník do semifinále pohára

V sobotu pokračoval zápasmi v oboch štvrťfinálových skupinách Niké Slovenský pohár mužov. V myjavskej skupine je po dvoch zápasoch o postupujúcich rozhodnuté. Svidník sa aj napriek dvom bojovným výkonom a dvom získaným bodom v Poprade nepredstaví. V sobotu podľahli zverenci trénera Rastislava Paňka Prešovu, podobne ako v piatok Myjave, 2:3. Domáci volejbalisti si tak v nedeľu zahrajú proti Prešovu o prvé miesto v tabuľke.

V Prievidzi si po ďalšom hladkom víťazstve 3:0 zabezpečilo postup medzi štyroch najlepších na februárový superfinálový víkend do Popradu družstvo VKP Bratislava. Zdolaný tím úradujúceho majstra z Komárna o postup zabojuje v nedeľňajšom stretnutí proti Prievidzi.

 

B-SKUPINA

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 2:3 (23, -19, -23, 23, -25)

Rozhodovali: Tiršel a Kováč.

TJ SLÁVIA: B. Skasko 24, Matušovský 9, T. Skasko 22, M. Sopko ml. 12, Šellong 10, Ľ. Skasko 0, libero M. Vitko (Horňák 1, R. Vitko 1). Tréner: R. Paňko.

VK MIRAD UNIPO: Mikovčík 8, Gulák 0, Ščerba 18, Jendrejčák 4, Goč 8, Smolej 31, libero Turis (Hudák 3, V. Rzyman 24). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Branislav Skasko (TJ Slávia Svidník) – Lukáš Smolej (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia: „Zápas bol vyrovnaný so šťastným koncom pre Prešov. Tak, ako vyhral náš súper, tak sme mohli aj my. Nevadí, ideme ďalej.“

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO: „Nebol to pekný volejbal. Mali sme viac šťastia. Inak sa to mohlo skončiť víťazstvom ktoréhokoľvek tímu. Jediné, čo ma potešilo, bola bojovnosť. Inak nič iné a musíme pracovať na veľa veciach, ktoré musíme zmeniť.“

Highlighty zápasu, klik TU

PROGRAM ŠTVRŤFINÁLOVÝCH SKUPÍN NIKÉ SLOVENSKÉHO POHÁRA MUŽOV

NEDEĽA (18.12.2022):

B-SKUPINA (MYJAVA) 17.00   TJ SPARTAK MYJAVA – VK MIRAD UNIPO PREŠOV

A-SKUPINA (PRIEVIDZA) 17.30 MITA VOLLEYTEAM PRIEVIDZA – RIEKER UJS KOMÁRNO

Zdroj: svf.sk
Foto: Erik DIgaňa

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD UNIPO Prešov nájdete na FacebookuInstagrameYouTube a najnovšie aj na TikToku! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. ĎAKUJEME!

#vkmiradunipopresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy #miradfans #fandimmiradu