Bitku v Nitre vyhral Prešov

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali vo štvrtkovej televíznej predohrávke 6. kola extraligy mužov na palubovke VK Ekonóm SPU Nitra 3:2 a tešili sa zo štvrtého víťazstva v sezóne. Domáci volejbalisti mali veľmi dobrý vstup do zápasu, viedli 2:0 na sety, ale v ďalšom priebehu už dominovali hostia.

Individuálne sa v domácom drese zaskvel blokár Peter Kašper, ktorý zaznamenal 8 blokov. Prešovu pomohol striedajúci univerzál Marcel Lux, ktorý zaznamenal 18 bodov. Rovnaký počet nazbieral aj skúsený prešovský smečiar Martin Sopko st.

Volejbal – extraliga mužov 2015/2016 – 6. kolo:
VK Ekonóm SPU Nitra – VK MIRAD PU Prešov 2:3 (15, 16, -20, -17, -11) – štatistika
115 min, rozhodovali: Sarka a Vaško, 150 divákov.
Nitra: Kubš 9, Ludha 7, Szarek 17, Malina 6, Kašper 16, Zaťko 2, libero Turis (Valent 3, Sťahuliak 3, Galandák 0, Mečiar 1). Tréner: M. Kardoš.
Prešov: Halaj 2, M. Sopko st. 18, Macko 7, Rajduga 0, Drobňák 11, Červeň 7, liberá T. Lampart a Pavlinský (Lux 18, Mikovčík 0, Digaňa 3, Peleščák 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Prvé dva sety excelentné, v ďalších sa ešte prejavili výkyvy formy, nezohratosť. Ako som dávnejšie vravel, v prvej časti súťaže sa ešte budeme ladiť, ako našu činnosť posilniť a zautomatizovať. To sa nám dnes aj z časti podarilo, Prešov však prestal kopiť chyby a my sme neboli trpezliví v útoku, čo dnes aj rozhodlo o ich výhre.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „My sme sa počas prvých dvoch setov vyslovene hľadali, niekam sme sa ponáhľali a urobili množstvo vlastných chýb na podaní, aj na útoku sme triafali veľa autov. Nitra naopak pokračovala vo výkone, ktorý predviedla pred pár dňami doma s Košicami. My sme od tretieho setu konečne hrali to, čo vieme, prestali sme chybovať a boli sme vo viacerých herných činnostiach úspešnejší. Tajbrejk bol od začiatku v našej réžii, boli sme dôraznejší v útoku a vyhrali ho zaslúžene.“