Beseda so žiakmi 2. stupňa na ZŠ Matice slovenskej v Prešove

Za článok ďakujeme pani učiteľke Mgr. Režnickej zo ZŠ Matice slovenskej13. Zdieľame rovnaké pocity z tohto milého podujatia a radi sa zúčastníme aj nabudúce!

„Ľudia sa stretávajú, míňajú, navštevujú. Na mnohých si o chvíľu ani nespomenieme, nevieme si vybaviť ich tváre, jednoducho splynú s davom. Niektorí však ostávajú a nezabúdame na nich. Dôvod je jednoduchý. Zážitok, čo rozvlní emócie a osloví všetky vnemy, má totiž práve tú silu okamihu, čo neupadne do šera zabudnutia.

Práve o to sa zaslúžili hostia, ktorí prijali pozvanie do našej školy. Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov nie sú iba takí hocijakí chlapci, sú to majstri SR 2014/2015, vicemajstri SR 2015/2016, víťazi Slovenského pohára 2015/2016 a 2016/2017.  Tak to už je niečo! To je návšteva hodná obdivu!

Prešovskí reprezentanti Juraj Drobňák, Ján Halaj a Martin Sopko prišli 20.2.2017 dopoludnia medzi žiakov našej školy, aby predviedli svoje športové umenie a spopularizovali šport medzi mládežou ukrytou za počítačmi. Jeden z trojice, Martin Sopko,  je  najlepší volejbalista Slovenska uplynulej sezóny, spolu s Jánom Halajom aj  účastníkom  majstrovstiev Európy, Európskej ligy a Svetovej ligy. No fíha!

Nebolo ich treba nútiť rozprávať, priblížili žiakom 2. stupňa svoje športové začiatky, tréningový a zápasový program a samozrejme hovorili aj o svojich zážitkoch zo zahraničia a o plánoch do budúcna.

Zvedavé otázky zo žiackeho pléna odkryli aj drobné súkromné zážitky športovcov,  ich záujmy, obľúbené predmety v škole či jedlo, ktoré milujú.

Zlatý klinec podujatia však spočíval v inom, v aktivite, ktorá rozhýbala hráčov i žiakov. A už to išlo… podanie, nahrávka, smeč… lopta v rukách reprezentantov doslova tancovala a strhla pod sieť aj dobrovoľníkov spomedzi žiakov, divákov. Takto spoločne rozohrali improvizovaný zápas, na konci ktorého boli zaujímavé ceny- tričká, kľúčenky a 100 vstupeniek na najbližší ligový zápas 26.2.2017 o 16.00hod. proti Košiciam.

Každý začiatok má aj svoj koniec. Žiaci neradi púšťali vzácnych hostí z telocvične nabitej energiou, ktorú doniesli  a rozdali práve títo volejbalisti, aktívni športovci, reprezentanti.

Žeby práve oni boli  silnou motiváciou k zmysluplnému tráveniu voľného času a zdravšiemu spôsobu života?“

Autori textu: Mgr. Režnická a Mgr. Kundľa

Zdroj: http://www.zsmaticeslovenskej.sk/news/volejbalisti-o-volejbale-nielen-hovorili/