Slovenský pohár bude mať po dvoch rokoch nového majiteľa, vo štvrťfinále nás zdolali Košice

S finálovým turnajom o Slovenský pohár sa lúčime v najskoršom možnom termíne.  V sobotňajšom večernom štvrťfinále nás jednoznačným výsledkom 0:3 (23:25, 22:25, 20:25) vyradili Košice. Zverenci Richarda Vlkolinského sa v semifinále stretnú v sobotu o 18:30 hod. s domácim tímom Prievidze. Z druhej dvojičky Myjava/Svidník sa lepšie darilo druhému menovanému a v semifinále vyzvú Nitru.

Štvrťfinálové východniarske derby začalo očakávanou vyrovnanou hrou plnou emócií. V priebehu celého prvého setu sa striedalo vedenie a jedno mužstvo sa odpútalo od toho druhého maximálne na 3 body. Set pri vyrovnanom skóre 23:23 ukončilo kontroverzné rozhodnutie rozhodcov po košickom útoku a následný pokazený útok Michala Červeňa na najtesnejší rozdiel 23:25.

Záver úvodného setu sa naplno prejavil v tom druhom. Vstúpili sme doň bojazlivou hrou. Kopili sa technické chyby kým na ukazovateli nesvietilo hrozivé skóre 6:14. Hra sa napokon stabilizovala a videli sme niekoľko pekných a obetavých výmen. Pri podaní Martina Sopka sme manko znížili dokonca na 16:18, ale ani to nestačilo. V role doťahovania skóre sa nehrá ľahko. Set na 22:25 ukončil razantný útok košického smečiara Martina Sopka ml.

Košičania aj v treťom sete predvádzali pokojnejšiu a trpezlivejšiu hru. Darilo sa im na sieti a opäť si vypracovali dostatočné vedenie 14:19, ktoré stačilo na kontrolu priebehu zápasu. Poslednú iskierku nádeje sa snažili vykresať naši hráči pri podaní Ľuboša Macka a Michala Rajdugu, ale stačilo to len na skóre 20:22. Pokazenými útokmi, ktoré nás kvárili celý zápas, sme ukončili aj tretí set 20:25 a celý zápas skóre 0:3.

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Košice si zaslúžili víťazstvo, pretože hrali výborne, obetavo a žiadna lopta nebola pre nich stratená. My sme mali veľmi zlé percentá v útoku v prvom sete, napriek tomu sme po jednej možno spornej lopte prehrali v koncovke. V slabom výkone na útoku sme pokračovali aj v ďalšom priebehu, mali sme dobre prihraté, ale nevedeli sme zložiť lopty v útoku. To bolo rozhodujúce. Košice boli dôraznejšie a úspešnejšie v útoku.“

Dávid Šalata, asistent trénera Košíc: „Sme veľmi radi, že sme vyhrali. Chalani na tento zápas mysleli celý týždeň a veľmi zodpovedne sa naňho pripravili. Čo sa ukázalo v tom, že sme mali málo smečov do autu, málo pokazených servisov a nakoniec to prinieslo ovocie a vyhrali sme 3:0.“

Slovenský pohár 2018 – Finálový turnaj, Prievidza:
Štvrťfinále – muži
VK MIRAD PU Prešov – VK KDS Šport Košice 0:3 (-23, -22, -20)
Rozhodovali: Sarka a Daruľa, 200 divákov.
Prešov: Červeň 7, Jurko 0, M. Sopko st. 12, Macko 8, Katona 7, Hudák 5, libero T. Lampart (Feňo 0, Rajduga 7, Mikovčík 0). Tréner: J. Vlk.
Košice: Kasperkevič 2, Jakubov 11, Kríž 4, Lamanec 15, M. Sopko ml. 17, Bališin 3, libero M. Vitko (Pizúr 0, Tesarčík 0, Šompľak 0, Labik 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Sklamanie je veľké, ale aj taký býva šport. Musíme sa poučiť a do extraligových zápasov nastúpiť s čistou hlavou.

Zdroj: SVF a klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy