PREŠOV VOLLEYBALL CAMP 2018

V dňoch 13.-18. augusta 2018 sa pod dozorom športového koordinátora Milana Kundľu a trénera mládeže Tomáša Mačičku konal už 4. ročník PREŠOV VOLLEYBALL CAMPu. Svoje ubytovacie kapacity i priestranný areál s ihriskom ochotne zapožičala prevádzka Motorestu Branisko. Mladí volejbalisti mali v prírode nabitý program plný aktivít, turistiky a športových hier. Tento rok sa sústredenia zúčastnilo 27 chlapcov vo vekových kategóriách mladší žiaci, starší žiaci i kadeti. 

Bežný deň volejbalového kempu začínal hodinovou rozcvičkou na čerstvom vzduchu spojenou so spevňovacími a pre starších aj posilňovacími cvičeniami, po ktorých nasledovali raňajky a krátke osobné voľno. Ďalšie náročné dopoludňajšie športové i koordinačné aktivity boli zakončené obedom a ďalšou osobnou pauzou.

Tretí tréning v rámci dňa sa venoval výraznej fyzickej záťaži, výbušnosti i vytrvalosti. Podvečer chlapci trávili spoločne, sceľovaním kolektívu a hrami, aby sa medzi sebou spoznali mladší a starší hráči. Po 21. hodine sa chlapci povinne odoberali regenerovať sily odpočinkom. 

Počasie sa vydarilo a dni v kempe si chlapci spestrili turistikou. Z motorestu sa vybrali hore svahom na Rajtopíky (1036m.n.m.) a ďalej pokračovali po zelenej trase na Rudník (1024 m.n.m.) až k vysielaču, ktorý sa nachádza Pod Rudníkom. Následne sa presunuli až k priesmyku pohoria Branisko, tzv. Chvalabohu, odkiaľ sa organizovane po ceste 1. triedy vrátili k areálu motorestu. Druhý deň pobytu mládež a ich trénerov navštívili hráči z profesionálneho kádra, aby si spoločne zatrénovali a odovzdali skúsenosti. 

„Nálada bola celý týždeň úžasná. Stretla sa partia ľudí, ktorá chcela na sebe pracovať, čo ma veľmi teší a posúva dopredu. Vo štvrtok a v piatok už bola na chlapcoch viditeľná celková únava, ale nevzdali sa, dreli, aby boli lepší,“ zhodnotil tréner Tomáš. Posledný deň kempu bol na programe dobrovoľný tréning a potom už len voda, voda, voda a regenerácia v Aquacity Poprad. „Som spokojný s chlapcami i priebehom sústredenia. Chcel by som sa touto cestou poďakovať klubu, za zabezpečenie výborných podmienok a podpore, lebo volejbalový kemp sa už stal našou prázdninovou tradíciou. Teším sa, že máme v klube deti, ktoré spolu dokážu stráviť príjemný čas pri športových aktivitách v prírode,“ dodal na záver tréner mládeže. 

A takto sa deti tešia na budúcoročný PREŠOV VOLLEYBALL CAMP! 🙂

FOTO A VIDEO: Tomáš Mačička a klub

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy