Prešov otočil v Myjave z 0:2 na 3:2

V extralige mužov bolo v sobotu na programe kompletné 6. kolo, v ktorých videli diváci dva tajbrejky. V šlágri kola otočil Prešov zápas v Myjave z 0:2 na 3:2, keď mužom zápasu bol Martin Sopko. Skúsený smečiar zaznamenal 24 bodov a dal 10 es! Bez prehry je okrem Prešova aj Komárno, ktoré vyhralo vo Svidníku 3:0 a s plným počtom bodov sa dostalo na čelo tabuľky.

Nečakaná dráma sa uskutočnila aj v Prievidzi, kde sa domáci favorit poriadne natrápil s Nitrou. Hostia mali na dosah prvé víťazstvo v sezóne, keď v rozhodujúcom tajbrejku viedli 13:9, ale sľubný náskok neudržali a Prievidza nakoniec vyhrala piaty set 18:16, keď duel ukončil blokom výborne hrajúci venezuelský blokár Emerson Rodriguez, ktorý zaznamenal 20 bodov, z toho 4 bloky. Bodovo sa darilo aj jeho krajanovi, univerzálovi Kervinovi Piňeruovi, ktorý zaznamenal 26 bodov.

Z prvého víťazstva v sezóne sa tešili volejbalisti Starej Ľubovne, ktorí vyhrali nad mladíkmi z COP Trenčín 3:0, keď zvládli dve koncovky. Vo východniarskom derby nedal úradujúci majster z Humenného nováčikovi z Košíc žiadnu šancu a na jeho palubovke vyhral hladko 3:0.

TJ Spartak Myjava – VK MIRAD PU Prešov

2:3 (12, 21, -15, -15, -11)

120 min, rozhodovali: Královič a Sarka, 250 divákov.

Myjava: Sládeček 4, Mlčuch 18, Malina 11, Mračko 16, R. Nemec 9, Durec 5, libero Vydarený (Kraisl 0, Konc 0, Valo 0, Watzka 0, Pokopec 1). Tréner: M. Májek.
Prešov: Feňo 1, Lux 14, M. Sopko st. 24, Červeň 6, Faron 4, Hudák 0, libero T. Lampart (Macko 9, Drobňák 14, Závacký 0, Rajduga 0). Tréner: Ľ. Šalata.

Štatistické porovnanie:
Útoky: 51:41
Bloky: 5:17
Esá: 8:14

Domáci začali výborne. Vychádzalo im všetko od podania cez útok aj obranu a zaslúžene sa ujali  vedenia 2:0 na sety. Do tretieho setu nastúpil Prešov so zmenenou zostavou a tento ťah trénerovi