MLADŠÍ ŽIACI získali na MS trojíc BRONZ!

V dňoch 10.-11. júna sa v Trenčíne uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kategórii mladší žiaci vo volejbale trojíc. Po výhre na turnaji MINICOOL VOLLEY v Poprade tréner Erik Digaňa dúfal a spomenul odvážny cieľ – veľký hlad po medaile.  Podarilo sa. Žiaci VK MIRAD Gymnázium Konštantínova získali bronzové medaily a vyššie priečky im ušli len v tesnom tajbrejku. Nevadí. Krásne umiestnenie a prvá mládežnícka medaila v klubovej ére VK MIRAD PU Prešov je skutočnosťou. Ďakujeme chalani!


Súpiska VK MIRAD Gymnázium Konštantínova: Alex Verčimak, Filip Duda, Martin Falat, Kristian Rogoň, Pavol Anderko, Peter Janíček.

Prvý deň čakal chlapcov ťažký zápas so Žilinou, ktorý zvládli jednoznačne 2:0. Nasledoval súboj s jedným z favoritov – Banskou Bystricou. Išlo o tím, s ktorým sme sa v turnaji MINICOOL VOLLEY v Poprade stretli vo finále. Do Trenčína dorazili posilnený o nového, vysokého hráča. Prvý set sme prehrali. Tréner však veril v kvalitu svojho kolektívu a nabádal zverencov k aktívnejšej hre a bojovnosti. Slová padli na úrodnú pôdu a prišiel zvrat. Zápas sme úspešne otočili na cenné víťazstvo v pomere 2:1.

V ďalšom zápase sme sa stretli s večným rivalom – Svidníkom. Súboj bol podľa priebehu predčasným finále. Výborná atmosféra, tvrdé smeče, ulievky i bloky. Zápas sa podobal na stretnutia tímov v kategórii o úroveň vyššie. Podľa slov trénera sme doplatili na kondíciu. Prvý set sme vyhrali, následne Svidník zlepšil hru. Dramatický trajbrejk mal  šťastnejší koniec pre Svidník s tesným výsledkom 15:13. Svidník hral lepšie a zaslúžil si to. My sme boli stále v hre o titul. Svidník hral viac tajbrejkov a čakala ho Banská Bystrica.

Ak sme chceli pomýšľať na titul, tak nám druhý deň nesmel ujsť ani jeden zápas.  Prvé stretnutie s Púchovom znamenalo hladkú výhru 2:0. Na vedľajšom ihrisku hrala Banská Bystrica proti Svidníku. Svidník zaslúžene vyhral 2:1 a o titule bolo rozhodnuté. Nás čakal východniarsky súper z Popradu, s ktorým sme odohrali víťazne niekoľko zápasov a aj teraz sme si verili. Prvý set sme vyhrali, ale Popradčania hrali naozaj výborne, čo sa prejavilo najmä v druhom sete. Z našej strany možno došlo k podceneniu súpera, čo nás v konečnom dôsledku stálo 2. miesto. Poprad prevzal iniciatívu a aj keď nemal vysokých hráčov, tak vyhral. Výšku si kompenzovali bojovnosťou a chuťou po víťazstve. V ich podaní naozaj výborný výkon, rýchle nahrávky, ulievky, super obrana v poli a výrazná fanúšikovská základňa, ktorá ich hnala k víťazstvu. V tajbrejku boli hádam všade a nebolo lopty, ktorú by nezložili. Posledný zápas proti domácemu Trenčínu sme vyhrali 2:0.

Hodnotenie trénera Erika Digaňu: „Svidník si titul zaslúžil. Vyhral všetky zápasy a srdečne im blahoželám. Športovo musím uznať, že za pekné a tímové výkony, ktoré sme ukázali sme mali na druhé miesto. Som veľmi rád, že po fyzicky aj psychicky náročnom zápase a prehre s Popradom, chalani dvihli hlavy a v poslednom zápase vyhrali. Počas zápasu proti Trenčínu sa na vedľajšom ihrisku hral zápas Banskej Bystrice proti Popradu. V prípade výhry Banskej Bystrice by sme získali striebro. Možno to znie čudne, ale držal som palce Popradu, ktorý si to za chuť vyhrať a bojovnosť zaslúžil. Tak sa aj stalo. Som rád zato, ako to dopadlo. Kto ma pozná vie, že mi nešlo o konečné umiestnenie, hoci titul by bol samozrejme fajn 🙂 Chlapci hrali ťažké zápasy a mohol som vidieť ich reakcie v ťažkých situáciách. Dúfam, že sa poučili z víťazstiev aj z prehier, pretože aj tie k volejbalu patria. Chalani sú ešte len na začiatku svojej športovej kariéry. Vrchol ich ešte len čaká o pár rôčkov. Toto sú užitočné skúsenosti pre nich, aj pre mňa ako trénera. Konečné hodnotenie (1. miesto Svidník, 2. Poprad, 3. Prešov) ukázalo, že na východe Slovenska hráme náročné zápasy v priebehu celého roka, ktoré chlapcov preverili a boli rozhodujúce v porovnaní so západom a stredom Slovenska. Individuálne ocenenie sa ušlo nášmu kapitánovi Alexovi Verčimákovi, ktorý si ho zaslúžil. Pred sezónou by som toto umiestnenie bral všetkými desiatimi. Po dlhej dobe na Majstrovstvách Slovenska a hneď 3. miesto, Majstri v školských majstrovstvách. To sú výsledky, ktoré potešia a ukazujú že to robíme dobre. Ďakujem vedeniu a klubu VK MIRD PU Prešov za vytvorenie zázemia pre rozvoj a podporu mládežníckeho volejbalu nielen finančne. Ďalej ďakujem rodičom zato, že nám prejavili svoju dôveru, a že vedú svoje deti k športu a podporujú ich v aktívnom trávení voľného času. Všetky naše tohtoročné úspechy sú výsledkami práve tejto spolupráce. Na finálový turnaj som mohol vziať len 6 chlapcov, ale o úspechu rozhodli všetci. Každý jeden sa podieľal na zlepšovaní ostatných. Nasledujúci rok preto plánujeme otvoriť A a B tím, aby sme mohli zapojiť do súťaženia viacero hráčov. Už teraz sa teším na budúcu sezónu, tréningy aj zápasy, keď budem môcť na súpisku pridať ďalších hráčov. Pribudnú nielen na ihrisko a do náročných súbojov, ale aj do našej volejbalovej športovej rodiny.“

Titul získali žiaci TJ Slávia Svidník. Na druhom mieste skončil VK Junior 2012 Poprad.

Výsledky zápasov VK MIRAD Gymnázium Konštantínova Prešov:
Prešov – Žilina 2:0
Prešov – Banská Bystrica 2:1
Prešov – Svidník 1:2
Prešov – Púchov 2:0
Prešov – Poprad 1:2
Prešov – Trenčín 2:0

Konečné poradie M SR  MLADŠÍ ŽIACI – TROJICE  2016-17

1,   TJ Slávia Svidník 5,   ŠVK Tatran Banská Bytrica
2,   VK Junior 2012 Poprad 6,   COP Volley Trenčín
3,   VK Mirad Gymn. Konštantínova Prešov 7,   OT Šport Žilina
4,   MŠK Púchov                 – – –

Najlepší hráči finálového turnaja M SR Mladší žiaci – TROJICE

Alex Verčimák

VK Mirad Gymn. Konšatntínova Prešov

Branislav Skasko

TJ Slávia Svidník

Lukáš Hlaváč

ŠVK Tatran Banská Bystrica

FOTO: Edita Lacková a Erik Digaňa

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉